VAŠE SVĚTELNÁ ŘEŠENÍ

JO-KA spol. s r. o. - obchodní společnost

16.09.2014 Vážení obchodní... Více

11.09.2014 Vážení obchodní... Více

13.06.2014 Aktualizována úvodní WEB strana.... Více

03.04.2014 Aktualizace katalogu LED JO-KA  ... Více

31.10.2013 Aktualizována stránka LED. Doplněn katalog LED... Více

Dobr� and�l

Mozek vašeho domova

FIBARO

V roce 2017 se nám podařilo naplnit další část našeho programu a společnost ŠTOLL  se stala oficiálním distributorem technologie FIBARO. Tato technologie dokáže zabezpečit Vaši domácnost a přetvořit ji bez zásahů do elektroinstalace na chytrou.

FIBARO je bezdrátové, stylové a dostupné řešení domácí automatizace, ovládání a sledování stavů. Jde o kvalitní evropský produkt, díky němuž se zařízení ve vašem domě promění v systém s vlastní inteligencí bez nutnosti komplikovaných zásahů do stávájící elektroinstalace.

Mozek vašeho domova

Vaše stávající spotřebiče jako topení, ventilace, ovládání žaluzií, světla, interkom či zabezpečovací systém propojítedo jedné centrální jednotky. Potenciál vašeho domova ještě posunou senzory jako dveřní kontakt, senzor pohybu, světla, teploty, kouře či vody. Domov získá mozek v podobě řídícího počítače, který vám umožní:

sledovat veškerém dění ve vašem domě v reálném čase i v historii

automatizovat rutinní úkony, ušetřit čas i peníze

ovládat různá zařízení přehledně z jednoho místa (smartphone, tablet, počítač)

nechat váš dům samostatně reagovat na počasí či přítomnost v domě

dostat okamžité upozornění na problém, i když nejste doma

 

Přehled, ovládání, automatizace


FIBARO má vlastní aplikace pro chytré telefony a tablety a webové rozhraní dostupné z jakéhokoliv počítače bez instalace. Aplikace nabízejí přehled, snadné ovládání a možnost upravovat automatické režimy bez znalosti programování. Vedle toho vám také budou posílat oznámení, pokud se stane něco, o čem byste měli vědět. Uživatelské rozhraní si můžete přizpůsobit například pomocí vlastních ikon. Přidejte místnosti do vybraných sekcí a vyberte či změňte jména místností a zařízení dle libosti.

Uživatelské rozhraní

Přehled nad děním v domě


Zdarma můžete vzdáleně sledovat dění v domě pomocí IP kamer. V přehledném rozhraní také okamžitě vidíte, kde je otevřené okno, zda jste zavřeli vrata u garáže, kde se svítí, kolik energie spotřebováváte či zda jsou zatažené žaluzie. Při vstupu do sekce místností uvidíte všechny pokoje přidané do systému FIBARO. Je možné je také rozdělit do jednotlivých pater, aby rozhraní bylo přehlednější. Záleží pouze na vašich preferencích.

Přehled nad děním v domě

Ovládání osvětlení


Zapněte, vypněte, ztlumte, změňte barvu – jakéhokoliv světla ve vašem domě, aniž byste vstali z gauče. FIBARO vám umožní ovládat všechna světla v domě pomocí mobilního telefonu. FIBARO je možné je použít na řízení prakticky všech typů osvětlení. Vytvořte si atmosféru, která odpovídá vaší náladě. Vypněte či zapněte všechna světla v místnosti jediným dotekem. Chtěli byste nastavit úroveň osvětlení na 50 %? Díky posuvníku, který umožňuje plynulé ovládání, žádný problém.

 

Vyzkoušejte aplikaci FIBARO

Aplikace FIBARO

 

Bez nepořádku a nákladů navíc


Systém FIBARO je možné nainstalovat v jakémkoli domě, bytu či kancelářské budově. A to bez nutnosti sekání do zdí, poškozování omítek, tahání nových rozvodů ani výměny vypínačů.

Montáž invazivních zařízení

 

Odborná pomoc


Vestavné moduly jsou sice také velmi jednoduché, avšak pro vaše maximální pohodlí a bezpečí doporučujeme k jejich zapojení využít  našich služeb či některou z našich montážních firem. Typická montáž jednoho modulu, pokud se nenarazí na potíže, zabere profesionálovi obvykle čtvrt hodiny od vypnutí jističe a nevyžaduje žádné vrtání ani vedení nových kabelů.

Miniaturní rozměry

 

Otevřený, spolehlivý, bezpečný


Z-Wave je otevřený protokol pro bezdrátovou komunikaci používaný v systémech domácí automatizace, který je mezinárodně standardizován. Jeho hlavní výhody spočívají v absolutní mobilitě, možnosti propojení zařízení více výrobců a záruce rozvoje v budoucnosti.

Technologie Z-Wave

 

Protokol Z-Wave byl vyvinut speciálně pro potřeby domácích zařízeních jako jsou termostaty, čidla, osvětlení, klimatizace, vzduchotechnika, ovládání audio či video techniky, které přenáší pouze malé objemy dat. Zařízení Z-Wave mají minimální spotřebu energie při zachování okamžité odezvy. Komunikace probíhá ve vyhrazeném pásmu, proto se na rozdíl od různých wifi či bluetooth řešení nemusíte bát rušení.

Další výhodou je schopnost zapojení tzv. plug & play, přidání nového modulu do systému je tedy stejně snadné, jako například připojit k počítači usb klíčenku. V otevřeném prostoru je dosah až 100 metrů.

 

Vzájemná komunikace a spolupráce

Z-Wave schéma technologie

Z-Wave vytváří topologii sítě typu Mesh, kde každé zařízení je schopné nejen přijímat, ale také vysílat řídící příkazy. Každý článek tak dokáže sledovat a řídit práci jiných modulů a zároveň komunikovat s centrální jednotkou. Zařízení systému FIBARO využívají právě Z-Wave. Díky tomu mohou pracovat samostatně nebo ve skupinách a komunikovat mezi sebou. To vytváří neomezené možnosti řízení domácí automatizace.

Každý výrobek je před získáním certifikace podroben přísnému testování nezávislou zkušebnou. O vývoj a spolehlivost certifikace se stará konsorcium výrobců Z-Wave Alliance. To zaručuje maximální schopnost propojení a vaši nezávislost na jednom výrobci. V současné době používá technologii Z-Wave přes 325 firem z celého světa. FIBARO trvale podporuje kompatibilitu se všemi Z-Wave zařízeními. V roce 2015 je na trhu dle konzorcia již cca 1 350 certifikovaných produktů.